Pakendi kujundamine

Pakend on mistahes materjalist valmistatud toode, mida kasutatakse kauba mahutamiseks, kaitsmiseks, käitlemiseks, kättetoimetamiseks või esitlemiseks. Samuti on pakendite eesmärk toote reklaamimine ostjatele.

Pakendeid näeme kõikjal – nt jogurtitopsid, joogipudelid, kilekotid, karbid, tuubid, purgid, etiketid, aga ka televiisori ümber olev pappkast.

Teatud tüüpi toodete pakenditele on kehtestatud seadustega erinõuded. Eriti nõudlikud on toiduainetööstuses kasutatavad pakendid.

Pakendite disain ja konstrueerimine on üks osa pakendatava toote loomise protsessist, mis on tihedalt seotud pakendatava toote loomisega. Pakendi visuaalse disaini kujundusprotsess saab alguse pakendile esitatavate nõuete kindlaksmääramisega: pakendi mõõtmed ja kuju, turunduslik välimus, tekstide maht ning materjal, millele trükitakse ja toote tarbijaga tutvumisest. Pakendi lõplik kujundus sünnib koostöös tootjaga.

Trinketi kujundatud pakendeid võid leida erinevatelt Eestimaiste toodete ümbert ja kaunistamas poelettidel Tere piimatoodete valikut.